Menu Close

Kaip sumažinti stresą

KAIP SUMAŽINTI STRESĄ KARANTINO METU

Karantino metu, kai vaikai neina į darželius ir tėvai galvoja, kuo vaikus užimti, vienas iš variantų gali būti – suplanuota bendra veikla. Tai puikus metas naujai šeimos tradicijai – sutarti laiką ir kiekvieną dieną užsiimti kuo nors kartu su vaikais. Paramos vaikams centro vadovė, psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė pataria pirmiausia pasikalbėti su vaikais apie tai, kas vyksta. Pasikeitusi kasdienybė, kels mažiau streso, jeigu susidėliosite karantino dienotvarkę. „Bet kurio amžiaus vaikams būtina akademinė veikla ir bent trumpas laikas lauke (jeigu yra galimybė, išvengti tiesioginių kontaktų su kitais vaikais ir suaugusiais). Kartu pusryčiaukite, pietaukite ir vakarieniaukite, skirkite laiko tvarkymuisi, bendrai šeimos veiklai. Tačiau nepamirškite ir asmeninio laiko, poilsio. Būtinai išlaikykite įprastą, stabilų miego laiką“.

Tad pabandykime paplanuoti kaip galėtų prasidėti diena ir ką gero jos metu galite nuveikti.

Dienos darbų planavimui skirkite 5-10 minučių. Nusistatykite, kokius darbus per dieną norite atlikti ir nustatykite jų atlikimui skirtą laiką.

Jei vaikas nevalgus, galima pusryčiauti, pietauti ar vakarieniauti ant grindų. Išbandykite išvykos žaidimą. Ant grindų pasitieskite antklodę, į kelioninį krepšelį įsidėkite maisto ir žaiskite iškylą. Galima prisisodinti mėgstamą žaisliuką, lėlių. O kai jau būsite „gamtoje“, apetitas turėtų atsirasti.

Žaidimai galėtų būti:

  1. Žaisti keliones po žinomas ar norimas aplankyti pasaulio šalis. Reikia pakreipti žaidimą į tos šalies kultūrinius elementus ar tradicijas, bei įdomius faktus.
  2. Kurti pasakas ir jas nupiešti.
  3. Žaisti – atspėk koks daiktas yra parašytas arba nupieštas.
  4. Žiūrėkite kartu filmukus ir vėliau juos aptarkite išklausydami visų žiūrėjusių nuomonę.
  5. Užbaik pasakojimą.
  6. Juda – nejuda. Reikia paleisti muziką ir kartu su vaikais šokti. Kol muzika groja, visi šoka, o kai nutyla, privalo sustingti vietoje. Judėti negalima, kol muzika pradeda groti. Kuris neištveria, iškrenta iš žaidimo.

Daugiau žaidimų galite rasti :

https://suvaikais.lt/2015/05/15/sekliu-zaidimas-korteles-atsispausdinimui/

Parengė darželio socialinė pedagogė Diana Grabauskė

Kiti įrašai

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą