Menu Close

Šv. Velykos

Šv.Velykos – gamtos atbudimo šventė, kuri pažadina gyvybę. Balandžio 11 dieną Marijampolės vaikų lopšelyje – darželyje „Nykštukas“ vyko tradicinė Velykų šventė. Šiai šventei ruošiamės iš anksto: vaikai mokėsi margučių dažymo, velykinių eilėraščių, dainelių, ratelių, Lietuvių liaudies papročių, tradicijų.

Antradienio rytą, į pavasariškai šiltą lauką, pasidžiaugti Velykomis  susirinko lopšelio – darželio „Nykštukas“ ugdytiniai su mokytojomis. Juos aplankė Velykė ir Zuikutis.

Šventėje visi linksminosi, pokštavo, vaikai dainavo daineles, deklamavo eilėraščius, žaidė žaidimus, šoko, rideno margučius. Atvykusi Velykė šventės dalyviams pasakojo apie Velykų tradicijas, papročius, margučių spalvų reikšmę, visiems priminė, kokia tai šventė ir ką ji simbolizuoja. Vaikams buvo paruoštos smagios užduotys. Reikėjo būti labai atidiems atliekant tokias užduotis, kaip margučio nešimas jo neišmetant ir nesudaužant. Na, o iš miško atstriksėjęs Velykų Zuikutis ugdytiniams suteikė daug gerų bei džiugių emocijų. Šventės pabaigoje laukė smagiausia užduotis – margučių ridenimas. Vaikučius lydėjo gera nuotaika, vikrumas, taiklumas, bet svarbiausia laimėjo Draugystė.

Šventės organizatoriai: IU mokytojos Aldona Pauliukonienė ir Aistė Daukšienė.

Kiti įrašai

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą