Menu Close

Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimas

Š.m. lapkričio 16 d. mūsų darželio bendruomenė prisijungė prie Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimo.  Šių metų tolerancijos dienos simbolis – „Tolerancijos namas“.

Prevencinių pamokėlių bei ryto rato metu su vaikais aptarėme žodžio „Tolerancija“ reikšmę, kalbėjome, apie pakantumą, pagarba kitiems, skirtumus. Aptarėme kaip elgtis, kad tapti tolerantišku vaiku, žmogumi, lyginome tolerancijos ir netolerancijos apraiškas. Vaikams norime perteikti, kad jie suprastų, jog mus supantys žmonės yra skirtingi išvaizda, odos ir plaukų spalva, tautybe, tikėjimu, tradicijomis ir papročiais, tačiau visus sieja tai, jog visi esame  žmonės ir turime lygias teises. Prevencinio užsiėmimo metu su vaikučiais žiūrėjome animacinį filmuką „Tikras draugas“, aptarėme ko reikia norint tapti tikru draugu, kalbėjome kokią galią turi bendras tikslo siekimas, analizavome savanaudiško poelgio galimas pasekmes. Atlikome praktinę užduotėlę, ieškojome kur pasislėpė Tolerancija, o ją suradę, apgyvendinome „Tolerancijos name“. Visose grupėse ugdytiniai atliko kūrybinę užduotį, kūrė „Tolerancijos namą“, vyresni vaikučiai kūrė ir gamino „Tolerancijos namą“   – dėlionę.

Darželio bendruomenė palaiko iniciatyvą ugdyti vaikuose tolerantiškumą. Nuo mažens mokome vaikus tolerancijos, pakantumo, supratingumo, empatijos, pagarbos kitam ir kitokiam nei aš pats.

 

Darželio socialinė pedagogė

Diana Grabauskė

Kiti įrašai

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą